درباره سنگاپور

جمهوری سنگاپور کشوری در آسیای جنوب شرقی است. بیشتر جمعیت این کشور در منطقه شهر سنگاپور متمرکز هستند و بقیه خاک این جزیره را جنگل‌های بارانی استوایی پوشانده است و مهمترین فعالیت مردم پراکنده در آن مناطق کشاورزی است. سنگاپور از قرن نوزدهم مستعمره انگلیس شد و طی جنگ جهانی دوم از سال 1942 تا سال 1945 به دست ژاپن افتاد. پس از آن جزئی از مالزی شد و سرانجام در 1965 از مالزی اعلام استقلال کرد. 
سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده است. 
سنگاپور یک کشور چند مذهبی است. طبق آمار سنگاپور، حدود 51 درصد مقیمان سنگاپور (به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر) پیرو مذهب بودایی و تائو هستند. حدود 15 درصد چینی ‌ها، اوآسیایی ‌ها و هندی ‌های مقیم این کشور مسیحی اند. (چه کاتولیک، چه پروتستانت و چه دیگر مذاهب مسیحی) مسلمانان شامل 14 درصد مالایی ‌ها و اغلب از چینی ‌ها و هندی ‌ها می ‌باشند. طبق سرشماری سال 2000 میلادی جمعیت ناچیزی از این کشور پیروان آیین سیک، هندو و... هستند. در سنگاپور مذهب ‌هایی نیز ممنوع هستند. همچنین حدود 15 درصد از جمعیت شناخته شده در سنگاپور نیز پیرو هیچ مذهبی نیستند.
اقتصاد:
سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته ‌است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌ است.

وضعیت آب و هوایی:
آب و هوای کشور سنگاپور گرم و مرطوب است که میانگین بارش سالانه در آن به بیش از 224 سانتی متر می‌ رسد. سنگاپور با دمای تقریبی 31 درجه سانتی ‌گراد در طول روز و 26 درجه سانتی ‌گراد در شب یکی از شرجی ترین کشور های دنیا می باشد. آذر تا دی بارانی‌ ترین ماه ‌های سال هستند، اما ماه های دیگر نیز چندان خشك نیستند. میانگین بارش سالانه در سنگاپور به بیش از 224 سانتی ‌متر می ‌رسد اما كمتر پیش می ‌آید كه بارش‌ های طویل‌ المدتی روی دهد. 

جاذبه های گردشگری:
جزيره سنتوسا، پارك شبانه روزي سافاري، کلیسای سنت ژوزف، موزه تاریخ، قایق رانی در رودخانه سنگاپور، باغ گیاه شناسی سنگاپور، اسکله قایق، سیاحت شبانه، دریاچه دلفین های سنتوزا، محله چینی ها، باغ وحش سنگاپور، پارک مرلیون سنگاپور، خیابان ارچاد - ارکید سنگاپور، اسکله کلارک، سنتوزا و دنیای زیر آب، پارک پرندگان Jurong.